رفع ریپورت در تلگرام

Garetra faucibus eu

دلایل ریپورت شدن در تلگرام:

1- استفاده از حالت last seen recently برای مدت طولانی!

2- استفاده از نسخه های غیر رسمی، تلگرام مانند موبوگرام و تلگرام فارسی و غیره!

3- عضو شدن در کانال ها و گروه های غیر اخلاقی! (ریپورت شدن گروه یا کانال مساوی هست با ریپورت شدن شما)

4- ارسال بیش از ۱۰۰ پیام در روز! (این پیام ها شامل چت کردن نمیشه)

...

5- استفاده از استیکر های غیر مجاز که در تلگرام ذخیره نمیشه! (چون استیکر ها توسط ربات ها کنترل میشن و بیشتر عامل ریپورت شدن هستش!)

6- فوروارد کردن پست ها با لینک آلوده و غیر مجاز!

7- سرک کشیدن در پی وی افراد در گروه ها

8- گروه و کانال های تبلیغاتی که شما رو اد و بعد حذف میکنن! (چون حذف زیاد از گروه و کانال مساوی با ریپورت)

9- متاسفانه اپراتور ایرانسل هویت صاحب خط را ثبت نکرده و سرور های تلگرام امکان تشخیص و تایید هویت صاحب خط رو نداره! لذا مبادرت به ریپورت خطوط ناشناس میکنه! (دلیل اینکه تعداد ریپورت شدگان در بین مشترکان ایرانسل بیشتره، همینه!)

نکته1 : چیزی به اسم رفع ریپورت وحود نداره!!!! تمامی راهکار ها ازجمله ارسال ۱۰ استیکر و باز نکردن پیام تا ۴ روز یا ارسال یه پست خاص که چند مدت پیش بین کاربران تلگرام دست به دست میشد، فقط سرکاریه!

نکته2 : متاسفانه یه سری افراد بیکار و بیمار هستن که در شبکه های اجتماعی با ارسال پست مبنی بر اینکه این پست برای ۱۰ نفر بفرستی، تلگرام رایگان میشه یا امتیازت بالا میره و از این حرفای بی اساس،، کاربران رو تحریک به ارسال پست میکنن که کندی شبکه رو به دنبال داره! این قبیل حرکات زشت قبلا در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی رخ داده!

نکته3 : تنها راه رفع ربپورت وارد قسمت تنظیمات تلگرام شده درقسمت پرسش و پاسخ( ask qustion وارد شده از اپراتور تلگرام به زبان انگلیسی بخواهید که شما رو رفع ریپورت کنه! یا به تلگرام ایمیل بزنین و یا از ربات رسمی تلگرام با آیدی @spambot استفاده کنین!

نکتاتی در باب ریپورت شدن در تلگرام:

1- ریپورت (Report Spam) در اصطلاح به معنای گزارش هرزنامه است که ممکنه چندین ماه طول بکشه! زمانی که شما پیامی خصوصی برای فردی که شماره تلفن وی در دفترچه تلفن شما وجود ندارد ارسال میکنید، آن شخص میتواند شما را به عنوان مزاحم به تلگرام معرفی کرده و تلگرام بر همین اساس و برای تنبیه شما محدودیت هایی اعمال میکند که این عمل در بین کاربران به ریپورت معروف شده است! یکی از تنبیهات این است که برای مدت چهار تا هفت روز بخشی از عملیاتی را که شما میتوانید در تلگرام بطور معمول انجام دهید، از شما سلب میکند و پس از گذشت مدت مذکور، اگر گزارش مجددی برای شما ارسال نگردد، وضعیت به حالت عادی در می آید و شما میتوانید پیامهای خصوصی ارسال کنید! مدتی است بین کاربران رایج شده است که برایم تعدادی استیکر ارسال کنید تا از ریپورت در بیام یا روی لینک کلیک کنید و برای عده ای بفرستید تا از ریپورت خارج شوید،،که تمام این موارد صرفا بر مبنای اشتباه و دروغ است! نکته اصلی این است که با توجه به رمز نگاری و امنیت تلگرام اینکه شما بتوانید این تنبیه را دور بزنید، امکان پذیر نیست و صرفا وقت خود را تلف میکنید و تا زمانیکه زمان تنبیه خاتمه پیدا نکرده است، دسترسی شما آزاد نخواهد شد!

2- عده ای با توجه به غفلت کاربران از این موضوع سو استفاده کرده و لینک هایی که عمدتا دستورات هک گوشی (نه هک تلگرام!!!) در آن لینک درج شده را بعنوان رفع ریپورت توزیع میکنند که از آن دو منظور اصلی دارند:

الف) کاربران با کلیک بر روی لینکها به هکر اجازه میدهند تا به اطلاعات آنها دسترسی پیدا کرده و به راحتی اطلاعات کاربر را سرقت میکند و بعناوین مختلف از آن اطلاعات سو استفاده میکند!

ب) شماره تلفن شما در بانک اطلاعات هکر ثبت شده و به راحتی میتواند از آن سو استفاده کند! در صورتی که به هر دلیلی ریپورت شدید، اولا برای چند روز صبور باشید و از ارسال پیام خصوصی به دیگران خودداری کنید و یا برای پیام خصوصی با فردی که شماره تلفن وی در لیست دفترچه تلفن شما وجود ندارد از بخش چت امنیتی یا همان سکرت چت استفاده کنید! بهوش باشید و به راحتی اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار ندهید! به خصوص از کلیک بر روی لینکهای ناشناس خود داری کنید!!!!

رفع ریپورت در تلگرام:

با ربات رسمی تلگرام @spambot مراحل را طبق عکس زیر انجام دهید:

photo 2016 05 02 18 04 07

پس از انجام مراحل فوق متن زیر را ارسال کنید:

Dear Telegram Support

My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter.
Kindly help to fix the issue and remove my account from the spam list.
Thank you.

  • تماس با مدیریت: 09029099302 - مهندس سلاطین